goldenka.fora.pl
Wszystko o wszystkim
Napisz odpowiedź
Forum goldenka.fora.pl Strona Główna
»
Zwierzęta
» Napisz odpowiedź
Napisz odpowiedź
Użytkownik:
Temat:
Treść wiadomości:
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje:
HTML:
NIE
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
$1
Kod potwierdzający:
$3
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
diora
Wysłany: Sob 10:18, 24 Sty 2015 Temat postu:
Super atlas zwierząt
Szakira Cool
Wysłany: Nie 17:56, 04 Lis 2007 Temat postu:
ale ja nie umiem dać avatar
Bernardynka
Wysłany: Nie 12:21, 29 Lip 2007 Temat postu:
bernardyn:
O rasie*
Kraj pochodzenia
Szwajcaria
Przydatność
Od dawna wykorzystywany jako pies ratowniczy, obecnie głównie pies do towarzystwa.
Wielkość
Wysokość w kłębie suk powinna wynosić co najmniej 65 cm, natomiast minimalna wysokość psów 70 cm. Waga zależy od wzrostu i budowy zwierzęcia, ale nie powinna wynosić mniej niż 60 kg.
Szata
Istnieją zarówno bernardyny krótkowłose, jak i długowłose. Umaszczenie rude z białym lub białe z rudym. Bernardyn musi mieć białe nogi, białą pierś i biały koniec ogona, a także strzałkę na głowie oraz białą łatę na karku. Ceniona jest ciemna maska i ciemne wargi.
Pielęgnacja
Należy go szczotkować lub czesać codziennie w celu usunięcia luźnych włosów. Uszy utrzymywać w czystości i regularnie sprawdzać oczy.
Charakter
Łagodne usposobienie, przyjacielskie i zrównoważone. Dobroduszne i przywiązujące się do człowieka. Bernardyny lubią dzieci, są lojalne wobec swojego przewodnika, ostrożne, nie przepadają za szczekaniem. W razie potrzeby będą bronić ciebie i twojego mienia.
Wychowanie
Trzeba nauczyć młode psy, by nie ciągnęły smyczy, ponieważ trudno będzie zrobić to później. Tak jak inne mastify, bernardyn podczas szkolenia potrzebuje znacznej dozy zrozumienia z twojej strony. Należy też zwrócić uwagę, by w okresie wzrostu zbytnio się nie wysilał.
Zachowanie w środowisku
Bernardyny są całkowicie oddane swojemu panu i jego rodzinie, doskonale zgadzają się z dziećmi. Psy i żywy inwentarz zazwyczaj nie stanowią dla nich problemu. Nieufne wobec obcych.
Wymagania bernardyna
* Bernardyn to bardzo duży pies – a więc jeśli ma mieszkać w domu – to nie w kawalerce, a jeśli na posesji - to nie wystarczy mu do życia boks 2x3 m!
* Bernardyn jest psem, któremu nie straszny jest chłód, bowiem rasa ta powstała w zimnym regionie i pies jest zwierzęciem „zimnolubnym”, co oznacza, że przez cały rok może mieszkać w budzie (oczywiście szczelnej i ocieplonej), a latem potrzebuje chłodnego miejsca, w którym będzie mógł wypoczywać (upały bardzo męczą te psy i dlatego w najcieplejsze dni trzeba zadbać o chłodny, zacieniony kąt dla nich, ze stałym dostępem do dużych ilości świeżej wody do picia).
* Bernardyn jest dużym psem, który dużo je (dorosły pies dziennie zjada ok. 1 kilograma suchej karmy) i do prawidłowego rozwoju potrzebuje dobrego jakościowo pożywienia z dodatkami mineralno-witaminowymi – co kosztuje i z tym kosztem przede wszystkim należy się liczyć. Pamiętajmy też o tym, że koszty leczenia także niejednokrotnie zależą od wielkości psiego pacjenta!
* Dojrzały bernardyn potrzebuje stosunkowo niewielkiej ilości ruchu, co nie znaczy, że nie potrzebuje go wcale – ze względu na wagę psa, jego masę mięśniową trzeba utrzymywać w dobrej kondycji – to uchroni go przed chorobami w starszym wieku. Z tego samego powodu nie należy też przekarmiać tych zwierząt – otyłe – bardzo się męczą, a człowiek nie jest w stanie im pomóc (otyłego bernardyna w żaden sposób nie wniesiemy po schodach na 3 piętro, kiedy się zestarzeje i tusza będzie mu utrudniać sprawne poruszanie się!).
* Bernardyn wymaga dojrzałego, zrównoważonego opiekuna, którego będzie mógł darzyć szacunkiem jako przewodnika stada. W przeciwnym razie – pies sam przejmie dowodzenie w stadzie rodzinnym, co nieuchronnie sprowadzi kłopoty na jego właściciela. Molosy to psy, których szkolenie jest pracochłonne i wymaga łagodności, konsekwencji i fachowej wiedzy.
Psiara89
Wysłany: Nie 18:18, 04 Lut 2007 Temat postu:
LIS
Szpiczasta mordka i uszy, piękny puszysty
ogon, skośne oczy i filuterny „uśmieszek” to lis.
Lisy mieszkają w norach, które kopią same lub kradną innym zwierzętom. Są bardzo żywe, zwinne, świetnie skaczą i pływają. Mają doskonałą pamięć.
Biedne lisy mają pecha, gdyż ich futerko jest wyjątkowo piękne! Z tego powodu oraz dlatego, że są roznosicielami wścieklizny, człowiek często na nie poluje.
Każda okazja jest dobra, aby się najeść. Lisy nie są wybredne i jedzą wszystko: dżdżownice, które wygrzebują z ziemi, nie uszkadzając ich, ślimaki, myszy, króliki, chrząszcze, jak również owoce, ptaki i padlinę. Dniem i nocą lisy niezmordowanie czyhają na okazję. Czasami bezszelestnie podchodzą do ofiary, to znów wyskakują znienacka i rzucają się na nią. Aby oszukać ptaki, udają martwe!
Lisy można spotkać m.in. w Wolińskim i Ojcowskim Parku Narodowym.
Luna
Wysłany: Sob 20:51, 03 Lut 2007 Temat postu:
oto zdjęcie i opis psa:
Pies
POCHODZENIE
Pies pochodzi z rodziny wilków.Jest to udomowiony wilk.O psie mówi się że jest najlepszym przyjacielem człowieka.
ZAMIESZKANIE
Mieszka w miastach i wsiach.Dokładnie w domach i mieszkaniach.
POŻYWIENIE
Pies ogólnie je wszystko.Je owoce,mięso,ryby,warzywa.Najczęściej je psią karme.Lecz pies nie może jeści czekolady.
WYGLĄD
Ma uszy,ogon,czarny nos.
Waga zależy od rasy psa.
RASY PSÓW
Psy są różne,dlatego powstało coś takiego jak rasy psów są psy rodowite i psy mieszanice.
Psy rodowite to psy które są w pełni rasowe to znaczy że są takie same,a psy mieszanice to psy pomieszane rasami.
ROZMNAŻANIE
Samice rodzą od 1 szczeniaka do kilkunastu szczeniąt.
GIF I FOTKI
I Goldenka odgapiłaś bo ja zrobiłam pierwsza na forum ww.dodatki.xad.pl!
Ale no dobra!
Goldenka
Wysłany: Sob 20:07, 03 Lut 2007 Temat postu:
Samiec, łatwo rozpoznawalny po grzywie, może ważyć do 250 kilogramów i osiągać wysokość do 1 m w kłębie. Samice są znacznie mniejsze, ważą do 160 kilogramów i nie posiadają charakterystycznej grzywy. Lwy są mięsożercami żyjącymi w grupach rodzinnych, składających się ze spokrewnionych samic, ich potomstwa obojga płci i niespokrewnionego samca służącego dorosłym samicom do rozmnażania. Samice polują dla stada. Młode samce są usuwane ze stada, gdy osiągną dojrzałość.
Na przekór popularnemu określeniu "król dżungli" lew jest zwierzęciem otwartych równin. Można go spotkać w całej Afryce. Mimo to jako gatunek jest zagrożony, a większe populacje występują wyłącznie w parkach narodowych Tanzanii i Afryki Południowej.
Nieliczna obecnie populacja lwów azjatyckich (podgatunek Panthera leo persica), które w czasach historycznych żyły od Grecji, przez Persję aż do Indii, występują w Gir Forest w północnych Indiach. Około trzystu lwów żyje w rezerwacie w indyjskim stanie Gujarat. Rezerwat ma powierzchnię ok. 1300 km2. Ten podgatunek zagrożony jest wymarciem.
Stwierdzono, że grzywa samców ma powiązania z godami. Bujniejsza i ciemniejsza grzywa oznacza lepszego kandydata dla samicy.
Zasięg: Pierwotnie od Afryki, Półwyspu Arabskiego i Bałkańskiego do Indii. Obecnie zasięg ograniczony jest do terenów trawiastych i otwartych terenów leśnych Afryki na południe od Sahary oraz (podgatunek azjatycki) rezerwatu Gir w północno-zachodnich Indiach.
Wygląd:
Sierść lwów jest jasnobrązowa, biała na brzuchu i wewnętrznych częściach nóg, grzbiet i uszy czarne, grzywa samca od brązowej do czarnej. Młode maja cętki, które zanikają z wiekiem.
Pożywienie: Lwy jedzą głównie ssaki kopytne, takie jak antylopy, gazele, zebry, żyrafy i dzikie świnie, oraz sporadycznie młode większych ssaków, jak słonie i nosorożce.
Rozród: Młode rodzą się w ilości od 2 do 4 o każdej porze roku po ciąży trwającej 100-119 dni i stają się całkowicie niezależne od matki w wieku około dwóch i pół roku.
Poziom zagrożenia: Gatunek ten nie jest poważnie zagrożony, ale liczebność spada w wyniku zmniejszania się naturalnych siedlisk.
Rozwój: 3-11 dni: otwierają oczy; 10-15 dni: młode zaczynają chodzić. Zanim zaczną dobrze biegać, upłynie trzy do czterech tygodni; 4 tygodnie: zwierzętom wyrastają mleczne zęby; 1-2 miesięcy: pierwsze wyprawy; 3 miesiące: znikają plamy na futrze; 11 miesięcy: lwy uczestniczą w polowaniach; 16 miesięcy: samodzielność; 2 lata: samcom wyrastają grzywy; 2,5 roku: samce stają się dojrzałe płciowo; 2,5-4 lat: samice mają pierwsze potomstwo.
Inne informacje: Lew żyje w małych grupach rodzinnych, w których samice są zazwyczaj spokrewnione. Długość życia wynosi 12-15 lat w środowisku naturalnym, a w niewoli nawet 30 lat. Lwy skradając się do swoich ofiar ukrywają się w trawie.
myszka jojo
Wysłany: Sob 11:41, 03 Lut 2007 Temat postu:
Wiewiórka pospolita - odmiana ruda w szacie letniej, jest to młody okaz, więc dlatego tak intensywnie wybarwiony.
Zdjęcie zostało wykonane przy leśniczówce w Dyminie gdzie trafiła bardzo osłabiona, a przyniesiona przez wczasowiczów.
Po kilkutygodniowej kuracji wróciła na łono natury i tylko sporadycznie pojawia się w obrębie leśniczówki.
Goldenka
Wysłany: Pią 20:05, 02 Lut 2007 Temat postu: Atlas zwierząt
Niech każdy da fotkę jakiegoś zwierzęcia i napisze coś i nim.W ten sposób powstanie atlas zwierząt!
Forum goldenka.fora.pl Strona Główna
»
Zwierzęta
» Napisz odpowiedź
Skocz do:
Wybierz forum
Sprawy organizacyjne
----------------
Duże FAQ
Propozycje
Prośby
Kosz
Przyroda
----------------
Zwierzęta
Firmy
----------------
Firmy graficzne
Opuszczone firmy
Coś co was interesuje oprócz dodatków
----------------
Kącik Porad
Gry slowne
Sport&Rekreacja
Wasze stronki www
Moda
Muza
TV&kino
Konkursy
Ankiety
Dowcipy i kawaly
Off Topic
Pamiętniki
Urodziny&imieniny
Moderatorzy
Dodatki
----------------
Kalendarzyk
Wakacje
Sylwester
Dokladny czas
Dzień Kobiet
Wstrząśnij stroną
Licznik milości
Fazy księżyca
Test na refleks
Imieniny
Imię po Japońsku
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001, 2002 phpBB Group ::
FI Theme
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Regulamin